„ASUS ZenBeam S2“: projektorius, telpantis į delną

Naudojimas

„ASUS ZenBeam S2“ paruošimas naudojimui yra visiškai paprastas ir nesudėtingas. Įjungiamas projektorius 3 sekundes spaudžiant įjungimo mygtuką. Vos įsijungus įrenginys iškart duoda pasirinkimus, kokį įvesties būdą iš penkių norime rinktis. Pirmieji trys – naudojant kabelį, paskutinieji du – bevieliai. Jungiantis bevieliu būdu įrenginyje pakanka nustatymuose pasirinkti bendrinimą ir ekrano turinio projektavimą į išorinį monitorių, ir jau galime perduoti vaizdą iš pvz. telefono per projektorių.

Projektorius pats automatiškai fokusuoja vaizdą, tačiau tai galima daryti ir rankiniu būdu. Dedikuoto mygtuko pagalba galima greitai susireguliuoti kraštinių pakreipimą. Jei siena nėra visiškai balta, yra 5 sienos spalvų profiliai, pagal kuriuos „ASUS ZenBeam S2“ sureguliuos atvaizduojamas spalvas, kad jos būtų tikslesnės. Jei neturite baltos sienos, visada galite naudotis lubomis, nes maitinimo laido įvestis yra šone. Tiesa, šis variantas tiks nebent naudojant bevielį įvesties būdą.

„ASUS ZenBeam S2“ neturi priartinimo galimybių, todėl vaizdo dydį galite koreguoti perkeldami projektorių arčiau ar toliau nuo ekrano. Objektyvas sukurtas trumpo nuotolio atvaizdavimui, todėl projektorių teks statyti gana arti ekrano ar sienos. Jei negalite statyti projektoriaus tiesiai priešais sieną, vaizdo kraštines stačiakampio forma galima sureguliuoti rankiniu būdu, tačiau dėl šio reguliavimo prarandame pikselius.

Daugeliui kyla klausimas – o kaip su garsu? Na, integruotų garsiakalbių garsas prilygsta nešiojamojo kompiuterio garsui, bet buitiniam naudojimui, kuriam jis skirtas, to pakanka. Tačiau jei pritrūks garso, yra 3.5mm jungtis ausinėms ar garso kolonėlėms. Projektoriaus ventiliatorių skleidžiamas ūžesys nepastovus, bet nedidelis. Triukšmo lygis, pasak gamintojo priklauso nuo nustatymų: standartiniu režimu jis turėtų skleisti 32 dBA, teatro režimu – 28 dBA triukšmą.

Vienas didžiausių šio projektoriaus pliusų yra tas, kad jis gali būti naudojamas bet kur, nes jis yra kompaktiško dydžio ir turi integruotą akumuliatorių, kuris aukščiausiais vaizdo ryškumo profilio nustatymais bandant veikė 3 val. 20 min. Iki galutinio išsikrovimo likus 3 minutėms „ASUS ZenBeam S2“ įspėja ekrane iššokančia piktograma, kad spėtume įjungti išorinį maitinimą.

Dėl vietos trūkumo ar kitų priežasčių neretai vietoj televizoriaus renkamasi projektorių, tačiau vienas jo minusų, kad jam būtina jei ne tamsa, tai bent gera prietema. Dieną projektorių galima naudoti nebent aukščiausiais vaizdo ryškumo profilio nustatymais (high, medium, eco), kurie reikalauja daugiausia elektros energijos. Nors projektorius pilnavertiškai televizoriaus ir nepakeis, tačiau tai bus nebloga pramoga vakarui ar išvažiavus kažkur poilsiauti, nes „ASUS ZenBeam S2“ lengva pernešti bet kur, kur norisi. Gamintojas nurodo, kad projekcijos nuotolis gali būti iki 3 metrų, tuomet vaizdo įstrižainė būtų virš 3 m (2,65 x 1,49 m), tačiau tuomet kenčia vaizdo kokybė. Optimaliausias nuotolis mūsų nuomone yra iki dvejų metrų.

2 Komentarai

  1. EscO parašė:

    svoris beveik su kaina eina santykiu 1:1 😀

  2. neblogai parašė:

    Prieš keliolika metų, kai didesnės įstrižainės televizoriai kainavo išprotėjusius pinigus, pirkau projektorių filmams žiūrėti. Jei teisingai pamenu- mokėjau panašiai kaip kainuoja šis- gal 350 svarų, už gamintojo atnaujintą, su nauja lempa, bet be nuotolinio. Buvo nemaža prabanga žiūrėti formulės savaitgalius, serialus, filmus didžiuliame 220cm ekrane, su geru garsu. Palyginimui su aprašytu apžvalgoje- manasis Infocus In26 panašios raiškos, 1700 liumenų (vs 500), bet netylus , ir sugebantis pašildyti kambarį (300W). Nelabai pastaraisiais metais domėjausi projektoriais, o ir savojo jau ~7 metus nenaudoju, bet lyginant šį iš apžvalgos su manuoju- matau ir pliusų, ir minusų:) Ir sutinku su nuomone išvadoje, kad šiais laikais projektorius kaip šis būtų arba darbui, arba norint pažiūrėti ką nors būnant gamtoje. O namuose projektorius dar gali būti pasirinkimas turbūt tik jei tai tikras kino projektorius, o pats esi rimtas snobas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.