Du airflow korpusai ir innovatyvus maitinimo šaltinis (feat. „Fractal Design“ ir „Corsair“)

Apie Torrent Compact

Korpusui skirti varžteliai tvarkingai suskirstyti į atskirus maišelius ir sudėti į aksesuarų dėžutę. Papildomai pridedami kronšteinai, kurie leidžia priekinius 180 mm ventiiatorius pakeisti į mažesnio diametro (120/140 mm).

„Torrent Compact“ yra trečiasis ir mūsų paskutinis apžvelgiamas „Torrent“ šeimos narys. „Compact“ lyginant su reguliaria versija gerokai sutrumpėjo (-94 mm) ir sužemėjo (-61 mm). Šis modelis taip pat yra ir kiek siauresnis (-21 mm) Šie fiziniai pokyčiai ne tik sumažino talpą nuo 70 litrų iki 46,5 litro, bet ir pakoregavo tam tikras „Compact“ modelio savybes ir galimybes. Mūsų turimas testavimo pavyzdys turi mažai tamsintą (angl. light tint) pagrindinį stiklą, o kitoje pusėje stiklas tamsintas stipriau (tam, kad nesimatytų kabelių). Yra dar dvi versijos su stiklu: clear tint ir dark tint, bet komplektuojami ventiliatoriai neturi RGB. Spalvų gama apsiriboja juoda ir balta, o mėgstantiems paprastumą siūloma juoda versija ir su visiškai aklinais šonais.

PSU zoną tebedengia minkšta tekstūrizacija pasižymintis aklinas gaubtas. Iš I/O panelės jungčių pašalinta nebuvo: tebėra ir 2x USB 3.1 Gen 1 ir 1x USB 3.1 Gen 2 Type-C (10 Gb/s).

Priekinės grotelės yra itin skylėtos, pro jas aiškiai matyti Prisma AL-18 PWM ventiliatorių pora. Priekinio gaubto nuėmimas nereikalauja jokių įrankių, fiksacija sustiprinta magnetais. Dulkes sulaiko medžiaginis filtras, kuris taip pat nesunkiai atskiriamas nuo gaubto. Esant poreikiui priekyje galima montuoti 3x 120 mm arba 2x 140 mm ventiliatorius.

Nors „Compact“ tapo ~6 cm žemesnis, tačiau PCI išplėtimo vietų skaičius nepakito (7).

Priminsime, jog dugne esantį didžiulį dulkių filtrą galima išimti tik pro korpuso priekį, ir tik nuėmus visą priekinę panelę.

Lyginant su didesniu „Torrent“ palaikomo maitinimo šaltinio ilgis sumažėjo nuo 230 mm iki 210 mm, tačiau iš „Nano“ versijos buvo nukopijuota galimybė montuoti HDD/SSD dėklą dviejose skirtingose vietose.

„Compact“ prarado dvi iš keturių guma dengtų kabelių permetimo angų, bet dar akivaizdesnis skirtumas susijęs su trimis apatiniais Prisma AL-14 PWM ventiliatoriais, kurie buvo pašalinti. Dėl sumažėjusių korpuso gabaritų taip pat atsirado šie pokyčiai:

  • Maksimalūs palaikomos E-ATX motininės išmatavimai 12″ x 10,78″ vietoje 12″ x 13″;
  • Gale telpa 120 mm ventiliatorius vietoje 140 mm;
  • Apačioje telpa 2x 140 mm ventiliatoriai vietoje 3x 140 mm, tačiau išlaikyta galimybė montuoti 2x 180 mm;
  • Palaikomos nebe 423 mm, o 330 mm ilgio vaizdo plokštės (neišėmus gamyklinių 180 mm ventiliatorių);
  • Maksimalus CPU aušintuvo aukštis 174 mm vietoje 188 mm;
  • Priekyje telpa 360 mm AIO vietoje 420 mm;
  • Apačioje telpa 280 mm AIO vietoje 420 mm

 

Lyginant su didesne „Torrent“ versija sumažėjo medžiaginių Velcro surišėjų skaičius bei jų išdėstymo pozicijos, taip pat nebeliko ketvirto 2,5″ SSD laikiklio ir abiejų HDD narvų už motininės plokštės sienelės.

Kabelių grupavimą lengvina pora suskirstytų laikiklių, be to, kairiajame šone yra speciali dekoratyvinė plokštelė, kuri gali pasitarnauti pravedant mažesnio diametro kabelius. Iš „Torrent Compact“ niekur nedingo „Nexus 9P Slim“ ventiliatorių prijungimo centras, kuris turi 9x 4-pin jungtis, o galia siekia net 36 W. Tarpas iki šoninio stiklo išliko ribotas (~1,5 cm), o kitose zonose tos vietos esti dar mažiau, todėl pagrindinius darbus reikia atlikti PSU skirtame skyriuje.

31 Komentarai

  1. SoTOP parašė:

    Man atrodo būtų optimaliau testuoti labiau optimizuotomis sąlygomis, ar papildomai pridėti tokį testą. 18cm aušintuvams pvz. tai būtų kokie 6-700RPM, minimaliai prarandant sistemos aušinimo efektyvumą. Aišku, tokiom sąlygom atsiranda pora problemų – greičiausiai kiti komponentai užgožtų savo garsu, bet vis tiek būtų įdomu žinoti koks realus garso lygis kad ir neapkrautos sistemos be temperatūrų. Bet čia greičiausiai atsirastų antra problema – jog garsas gali būti per mažas lyginant su aplinka.

  2. BC00 parašė:

    Kalbant apie tą virtualios tylos ribą būtų galima daryti tokį (antrą) scenarijų, pavyzdžiui, prisukti korpuso fan’us iki virtualios tylos (32 dBA, gal kiek daugiau), įvertinti iki kokių RPM reikia numušti fanus ir tada daryti temperatūrų testus. Manau, kad toks palyginimas būtų praktiškas. Kitokių scenarijų galima prigalvoti n, kaip triukšmas/temperatūros prie 500 RPM, 1000 RPM, 1500 RPM ir t.t., – neįmanoma ištestuoti.

  3. Daemon parašė:

    Kaip dėl korpuso, kuris „prarytų“ prieky 3x 140 mm fanus ir 420 AIO viršuje?

  4. Daemon parašė:

    Gal imt Meshify 2 ir dėt 360 viršuj, prieky du 140 mm, gale vieną 140 mm. Užteks oro? Geimint nežadu, bet reikia kad nesigirdėtų ventiliatorių. Jie nesigirdi kai sukasi žemiau 600 RPM, dabar gi šiek tiek aukščiau užkelta dėl temp.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.