Membraninė klaviatūra žaidimams – „Corsair K55 Core RGB“
Įspūdžiai, naudojimas ir išvados
Medžiagų kokybė ir dizainas
„Corsair“ pasirinko gan paprastą, bet solidų „K55 Core RGB“ dizainą. Klaviatūra panaši į savo giminaičius, taip ir turi būti, nepaisant to, kad tai membraninė klaviatūra. Dominuoja tamsios spalvos, kas patiks daugeliui, o ir klaviatūra gerai atrodys ant bet kokio stalo. Vaizdą dar pagyvins ir RGB apšvietimas, bet apie jį kiek vėliau. Kalbant apie medžiagų kokybę, nieko blogo pasakyti negaliu. Plastmasė šiam kainų segmentui atitinkama ir prisilietus nesijaučia didelio pigumo. Taip pat malonu liesti ir pačius mygtukus. Kadangi klaviatūros konstrukcija vien iš plastmasės, tai jos tvirtumas yra toks kokio galime tikėtis. Perfrazuojant kitaip, viskas normalu ir naudojantis klaviatūra kaip priklauso, niekas negirgžda ir nebarška.
Funkcionalumas ir RGB apšvietimas
Pradėjęs „Corsair K55 Core RGB“ apžvalgą nežinojau kiek funkcijų nurėžę gamintojas. Iš tiesų viskas nėra taip blogai. Ką pastebėjau, kad trūksta vidinių profilių, tad nustačius macro ar kitaip pakoregavus mygtukų veiksmus būtinai teks naudoti iCUE programinę įrangą. Tiesa, gamintojas, nors ir ribotai, leidžia įrašyti RGB apšvietimo nustatymus į klaviatūros atmintį. Gera žinia ta, kad „K55 Core RGB“ išlaikė galimybė keisti kiekvieno mygtuko funkciją, o taip pat turi įprastas Win Lock ar kitų kombinacijų užrakinimo funkcijas. Beje, Win Lock mygtukas yra dedikuotas, kuris taip pat gali užrakinti ir papildomas kombinacijas, kaip Alt + Tab, ar Alt + F4. Tai pat turim dedikuotą multimedia valdymą. Garso ratuko, žinoma, nėra, bet tai geriau negu nieko. Tik tiek, kad naudoti šiuos multimedia mygtukus nėra patogu, ypač sunku nuspausti Play / Pause mygtuką, nes ji blokuoja žemiau esantis skaičių bloko mygtukas. Dar negalima nepaminėta apsaugos nuo skysčių. Gamintojas deklaruoja apsaugą nuo iki 300 ml skysčio.
Nors „Corsair K55 Core RGB“ ir yra apkarpytas, bet žinant klaviatūros kainą viskas yra gražu ir net ne visi supras, kad apšvietimas suskirstytas į 10 zonų. Programinėje įrangoje galima atskirai keisti kiekvienos iš šių zonų apšvietimą, o tai tuo pačiu reiškia, kad individualus mygtukų apšvietimo valdymas yra neprieinamas. Kadangi klaviatūra yra juoda, o šriftas ant mygtukų nėra labai ryškus, tai apšvietimas bus labai reikalingas. „Corsair“ siūlo tikrai nemažą efektų kiekį, o norintys gali pasikoreguoti esamus efektus pagal savo skonį.
Žaidimai, darbas ir patogumas
Nežinau, aš gal senamadiškas, bet į membranines klaviatūras nespjaunu. Įprastam naudojimui „Corsair K55 Core RGB“ man tikrai patiko, su ja rašyti daug patogiau nei su Red jungikliais. Su tuo kai kurie nesutiks, bet rinkti tekstui Red jungikliai tikrai netinka, žaidimams, taip, bet tik ne rašymui. „Corsair K55 Core RGB“ membraniniai jungikliai turi malonų pasipriešinimą ir jaučiama aktyvacijos vieta, tokios savybės, kaip sakiau, tekstui rinkti visai tinka. Kalbant apie žaidimus, čia jau skonio reikalas. Tie kas nėra bandę mechaninės klaviatūros bus patenkinti, tie kas jau ragavo Red, žaidimuose prie membranos tikriausiai nenorės grįžti. Nepaisant to, kad už „Corsair K55 Core RGB“ yra geresnių klaviatūrų ji tikrai nėra prasta ir leis mėgautis įvairiais žaidimais. Verta paminėti, kad klaviatūra turi 1000 Hz atnaujinimo dažnį ir vienu metu fiksuoja iki 12 paspaustų mygtukų.
Išvados
„Corsair K55 Core RGB“ prekyboje pasirodė visai neseniai, o rekomenduojama kaina yra 49,99 €. Už tiek šią klaviatūrą ir galima įsigyti Lietuvoje. Mano nuomone laikui bėgant pakritus kainai, tai bus labai rimtas kandidatas ieškantiems geros membraninės klaviatūros žaidimams. Bendrai paėmus, „Corsair K55 Core RGB“ yra geras produktas savo kategorijoje su plačiomis konfigūravimo galimybėmis, gera medžiagų kokybe ir RGB apšvietimu.
Naujausi komentarai